„Amazon“ seka „Google“ ir „Microsoft“ pėdomis ir didžiąją savo ateities dalį stato už branduolinės energijos efektyvumą

Šiaurės Amerikos milžinas pasitiki šia galimybe, kad patenkintų savo paslaugų energijos poreikį

Dirbtinio intelekto, debesų duomenų valdymo ir kitų daug energijos naudojančių technologijų sektorių ateitis nukreipta į atomines elektrines. „Microsoft“ , viena vertingiausių kompanijų pasaulyje, jau derasi dėl branduolinės elektrinės atidarymo Jungtinėse Valstijose, kad patenkintų jos technologijos poreikį. Ir, pasak kelių amerikiečių šaltinių, tai ne vienintelė įmonė, norinti atlikti šį manevrą.

Kaip nurodė portalas „Ars Technica“ neseniai paskelbtame leidinyje , „Amazon“ paskelbė apie tris naujus susitarimus dėl mažų modulinių branduolinių reaktorių kūrimo – tai manevras, leidžiantis sekti „Google“ pėdomis pereinant prie energijos be anglies. Taigi šie reaktoriai yra mažesni nei tradicinės atominės elektrinės, todėl jie yra veiksmingesnis pasirinkimas technologijų įmonėms, siekiančioms įgyvendinti savo klimato tikslus. Ir dėl šios priežasties „Amazon“ jau paskelbė apie tris susitarimus, kurie įsigalios per 
ateinantį dešimtmetį .

Jie galėjo generuoti iki 960 MW

Tačiau „Amazon“ pasirašytame susitarime yra sąlyga, kuri suteiktų jiems galimybę išplėsti pajėgumus iki 12 modulių , o tai gali generuoti iki 960 MW . Kitaip tariant, ši energija gali aprūpinti 770 000 namų Jungtinėse Valstijose, o tai rodo šios iniciatyvos potencialą. Taigi „Amazon“ ir jos naujasis partneris „X-energy“ planuoja iki 2039 m. sukurti daugiau nei 5000 MW SMR projektų , o tai iki šiol taptų didžiausiu komerciniu šių reaktorių įgyvendinimu.

Didelėms technologijų įmonėms branduolinė energetika yra labai patraukli. Skirtingai nuo atsinaujinančių energijos šaltinių, pvz., saulės ar vėjo, branduolinė energija gali gaminti elektros energiją nepriklausomai nuo oro ar paros laiko . Tačiau šie projektai ir toliau turi būti patvirtinti teisės aktais , taip pat susiję su įvairiais ekonominiais iššūkiais. Dėl šios priežasties, nepaisant savo potencialo, jis ir toliau kelia tam tikrą pasipriešinimą dėl aplinkos ir sveikatos problemų , ypač susijusių su urano kasyba ir radioaktyviųjų atliekų saugojimu.

Panašios naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *