Lordas Martinas Reesas apmąsto žmonių siuntimo tyrinėti galaktiką poveikį

Pasak „TechSpot“, robotai erdvėlaiviai jau tyrinėja Saulės sistemą itin ekstremaliose sąlygose, kuriose žmogus tiesiog neišgyventų. Dėl to vis dažniau kyla klausimas, ar ateityje mums vis dar reikės žmonių astronautų. Prie šios diskusijos prisideda ir sparčiai tobulėjanti robotika bei dirbtinis intelektas – technologijos, kurios dar labiau mažina poreikį siųsti žmones į kosmosą. Be to, misijos su žmonėmis kainuoja daug brangiau: pavyzdžiui, žmonių misija į Marsą atsieitų 100 milijardų eurų, kai tuo tarpu „Perseverance Rover“ robotizuota misija kainavo vos 2,7 milijardo. Tai dar labiau sustiprina robotų pranašumą.

Kalbant apie privačias kosmoso keliones, jos dažniausiai tampa turtingų elito finansuojamu nuotykiu. Lordas Martinas Reesas, Jungtinės Karalystės karališkasis astronomas, taip pat pabrėžia, kad technologinė pažanga smarkiai mažina žmonių kelionių į kosmosą reikalingumą. Pasak jo, žmonių misijos kosmose yra prasmingos tik kaip turtingų privačių asmenų avantiūra. Tuo tarpu robotai gali keliauti daug toliau, atlikti daugiau užduočių ir tobulėti kartu su dirbtinio intelekto bei kitų technologijų pažanga.

Vis dėlto astronautai atlieka svarbius eksperimentus orbitinėse laboratorijose, tokiose kaip Tarptautinė kosminė stotis, ir taip papildo robotų atliekamus tyrinėjimus. Dėl šios priežasties daugelis mokslininkų palaiko žmonių ir robotų bendradarbiavimą kosminėse misijose. Humanoidiniai robotai bei dirbtinio intelekto padėjėjai galėtų imtis pasikartojančių užduočių, pavyzdžiui, prižiūrėti saulės baterijas, tuo tarpu žmonės galėtų sutelkti dėmesį į sudėtingesnius darbus. Nepaisant to, spartus robotikos vystymasis kelia didžiulį susidomėjimą šios srities potencialu ir galimybėmis ateityje.

Panašios naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *